Branżowa Szkoła I stopnia

25 kwietnia 2018
Ratujmy planetę
Turniej Ekologiczny w Chrzanowie
   Kwiecień jest miesiącem, w którym przypominamy sobie jak ważne jest dbanie o naszą planetę i jak istotny jest udział w jej ratowaniu. Nie jesteśmy w stanie dokonywać wielkich rzeczy takich jak oczyszczanie wody w morzu lub rzece. Nie potrafimy również sprawić, by normy zanieczyszczenia powietrza nie zostały nigdy przekroczone. Jednak każdy z nas powinien i z pewnością potrafi segregować śmieci, gasić światło wtedy, kiedy nie przebywa w danym pomieszczeniu czy oszczędzać wodę. Udział w Turnieju Ekologicznym w Chrzanowie był miłą okazją, aby sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie. Już na samym początku naszym zadaniem było wykonanie proekologicznego plakatu. Później segregowaliśmy śmieci i wrzucaliśmy je do odpowiednich worków. Dodatkowo odpowiadaliśmy na masę pytań związanych z ekologią i ochroną środowiska, a nawet napisaliśmy proekologiczny wiersz. Udział w Turnieju był bardzo pouczający, a ponadto ucieszyliśmy się ze spotkania z naszymi kolegami i koleżankami. W czasie Turnieju degustowaliśmy pyszne przekąski na które składały się owoce oraz dietetyczne kanapki :)

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i liczymy na kolejne za rok...