29 października 2019

Centrum Edukacji Lotniczej Air Port Kraków-Balice
29.10.2019 r. p. Pedagog S. Magiera i p. S. Ćwiękała zorganizowały dla naszych podopiecznych bardzo interesują i pełną wrażeń wycieczkę na Lotnisko w Krakowie, gdzie w Centrum Edukacji Lotniczej  przybliżono nam zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Zajęcia edukacyjne realizowane były w pomieszczeniach zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową. Podczas wycieczki precyzyjnie omawiana jest ścieżka pasażera, czyli -  niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem. Czekał  na nas również symulator lotu. W specjalnie przygotowanym w tym celu pomieszczeniu symulacyjnym, najbardziej aktywni uczestnicy wycieczki mieli szansę stanąć na wprost parkującego samolotu i dzięki odpowiednim gestom skierować go na właściwe miejsce postojowe. Wrażeń było wiele. W tym także obserwacja startu i lądowania samolotów na płycie lotniska.