12 marca 2024

Lekcja biblioteczna w „Galerii Książki”
13 marca 2024r. wychowankowie grup: II i V z wychowawcami - p. Sylwią i p. Agnieszką - udali się na lekcję biblioteczną do „Galerii Książki” w Oświęcimiu. Wizytę rozpoczęliśmy od zapoznania się z wystawą poświęconą pamięci patronki SOSW – Zofii Posmysz. Następnie odwiedzający mogli zapoznać się z imponującym księgozbiorem rozmieszczonym na dwóch piętrach największej biblioteki w naszym mieście. Dowiedzieliśmy się skąd zaczerpnięto pomysł na nazwę biblioteki : )) Największe wrażenie na młodych czytelnikach wywarło pierwsze, oryginalne wydanie „Harry Pottera” w języku angielskim z unikatową okładką! Natomiast największym zainteresowaniem cieszyła się multimedialna część biblioteki. W tym miejscu uczniowie skorzystali z wielu form aktywności m.in.: interaktywnej podłogi, stolika z funkcjami tableta, konsoli do gier, stanowiska do budowania z klocków Lego czy miejsca do odsłuchiwania audiobooków. Wychowankom bardzo przypadła do gustu aktywna forma wycieczki do miejsca, w którym każdy – mały i duży - znajdzie coś interesującego dla siebie.