13 października 2023

Przyjaźń listami pisana

„Ludzie listy piszą” to cykl spotkań korespondencyjnych adresowany do wychowanków i uczniów SOSW w Oświęcimiu, SOSW w Siedlcach oraz Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach w województwie mazowieckim.  Projekt ma na celu szerzenie integracji rówieśniczej, kompetencji komunikacyjnych, propagowanie sztuki epistolograficznej z wykorzystaniem szeroko rozumianej technologii informacyjno – komunikacyjnej. Przedstawiciele grup IV i V wymienili już  swoje pierwsze powitalne listy z uczniami ze szkół oddalonych od siebie o 400km!! Radość jaką przyniosło oczekiwanie na korespondencję  przychodzącą zna tylko ten, kto jeszcze pamięta jak się pisze listy na pięknie zdobionej papeterii. Uczniowie wymienili się drobnymi powitalnymi upominkami oraz przesłali sobie swoje fotografie. Następnie zaadresowali pocztówki z wizerunkiem swoich miast. Uczestnicy bardzo kreatywnie podeszli do projektu i już planują kolejne niespodzianki dla nowo poznanych kolegów : ))