18 stycznia 2024

Spotkanie z Bibliotekarzem
             Tematem spotkania był „Dzień Babci i Dziadka”. Na wstępie pani Ania przeczytała krótką opowieść o tym, co daje moc „Historia starości i młodości”.. Po czytance odbyła się pogadanka związana z treścią utworu, trudności w funkcjonowaniu osób starszych, szacunku do nich, udzielania im wsparcia. Potem uczestniczki spotkania wymieniły się informacjami dotyczącymi swoich babć i dziadków, tradycji rodzinnych. Dziewczęta w skupieniu wysłuchały też opowiadania o rodzinie „Bobińskich”. Na podstawie opisu zawartego w czytance do rysowania powstały przepiękne portrety rodzinki Bobińskich. Wiktoria zaśpiewała dla wszystkich babć i dziadków piosenkę z repertuaru „Śpiewające Brzdące.”
                                                                                                                                                              p. Basia S. , p. Jola