25 października 2023

Akcja Menstruacja w Internacie

Od końca października 2023r. ruszyła w naszym Internacie Akcja Menstruacja. Firma Kimberly Clark przekazała naszym wychowankom pakiet z wysokiej jakości produktami  higieniczno-menstruacyjnymi. Otrzymaliśmy także materiały edukacyjne, w tym scenariusze zajęć poświęcone tematyce menstruacji. Część z otrzymanych środków została rozlokowana w toaletach. W ramach akcji planujemy zorganizowanie specjalistycznych zajęć z panią pielęgniarką. Bardzo nam przykro, iż mimo wszelkich starań nie udało nam się w pełni zakwalifikować do programu Akcja Menstruacja w Twojej Szkole na rok szkolny 2023/2024, w ramach którego wszystkie dziewczęta z naszej placówki mogłyby korzystać z darmowych środków higienicznych w okresie menstruacji. Pragniemy serdecznie podziękować organizatorom AKCJA MENSTRUACJA oraz firmie KIMBERLY CLARK!

koordynator : Jolanta Szczerbowska osoba wspomagająca : Barbara Stradal