31 stycznia 2024

Bal Karnawałowy

Karnawał, zapusty to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Zabawa karnawałowa stała się corocznym wydarzeniem w internacie. W tym roku wychowankowie zamienili się rolami: chłopcy przebrali się w stroje żeńskie, a dziewczęt w męskie. Wstępem do imprezy była prezentacja tradycji karnawałowych na świecie i konkurs quizowy. Potem odbyła się lekcja wybranych tańców: disco, rocka, kowbojki. W drugiej części balu wychowankowie uczestniczyli w konkursach: tańcu w parach z balonem, drużynowym konkursie sprawnościowym, indywidualnym tańcu z miotłą. Jury wyłoniło także Miss i Mistera balu karnawałowego. Po wyborach miała miejsce dyskoteka oraz był czas na pamiątkowe zdjęcia w fotobudce i słodki poczęstunek.
                                                                                                                                      p. Basia S. , p. Jola